Patroni

Katarzyna Droga

Polonistka, redaktorka, dziennikarka, autorka sagi rodzinnej „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca” i „Pokolenia. Powrót do domu”. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości nauczycielka, wydawca i twórczyni czasopism dla młodzieży, obecnie redaktor naczelna magazynu "SENS", w Wydawnictwie Zwierciadło. Podlasianka, (urodzona w 1965 w Zambrowie) mieszka z rodziną w Warszawie. W swoich książkach próbuje utrwalić obraz XX wieku, ocalić od zapomnienia ludzi i obyczajowość minionego stulecia, a także ukazać urok i piękno Podlasia.

"Z całego serca wspieram działania Fundacji Autyzm Polska, z chęcią będę patronować działaniom niosącym pomoc dzieciom i młodzieży dotkniętej chorobą autyzmu, a także ich rodzinom. Wierzę, że wysiłek ludzi dobrej woli, włożony w edukację, pomoc leczniczą i materialną, może uczynić wiele dobrego. Cele Fundacji są mi bliskie także jako osobie, która wiele lat poświęciła pracy z młodzieżą, w dziedzinie edukacji i kultury."

Antoni Stolarski

Inżynier Antoni Stolarski -  właściciel i prezes jednej z najbardziej innowacyjnych podlaskich firm - SaMASZ sp. z o.o..,„Lider podlaskiej gospodarki".

W 2014 roku firma SaMASZ obchodziła 30-lecie istnienia. Dzięki ciągłemu inwestowaniu w nowoczesny park maszynowy oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierską osiągnęła pozycję największego polskiego i jednego z czołowych europejskich producentów maszyn rolniczych i komunalnych, oraz pługów do odśnieżania. W swojej ofercie posiada ponad 300 różnych typów maszyn.  Swoje wyroby eksportuje do ponad 50-ciu krajów na całym świecie.

„Znajduję czas, aby wspierać tych, którzy rozwijają swoje pasje oraz pomagać ludziom w potrzebie. Jako dziadek dwóch wspaniałych wnuków wiem, co znaczy zdrowie, dobra kondycja fizyczna, dlatego popieram działania Fundacji Autyzm Polska, która będzie czynić niemożliwe możliwym.”